Wednesday, October 5, 2022
Google search engine
HomeUncategorizedএশ–এবুৰি সমস্যাৰে জৰ্জৰিত লাংখাৰ গাঁওখন

এশ–এবুৰি সমস্যাৰে জৰ্জৰিত লাংখাৰ গাঁওখন

প্ৰকাশিত তাৰিখঃ ৩১ জানুৱাৰী, ২০২২

চানডুবি নিউজ ৰিপ’ৰ্ট–

ছয়গাঁও সমষ্টিৰ অসম–মেঘালয় সীমান্তত অৱস্থিত লাংখাৰ নামৰ জনজাতীয় গাঁওখন|পলাশবাৰী সমষ্টিৰ নিচেই কাষৰীয়া এই গাঁওখনৰ যোগাযোগৰ ব্যৱস্থাটো অতি দূৰ্গম|ইপিনে, ছয়শ ফুট বহল কলহী নদীয়ে গাঁওখনক দুভাগ কৰিছে| কিন্তু বৃহৎ নদীখন পাৰ হ’বৰ বাবে নাই কোনো দলঙৰ ব্যৱস্থা| প্ৰতি বছৰে ৰাইজে মিলি বাঁহেৰে নিৰ্মাণ কৰে এই ছয়শ ফুট দীঘল দলংখন| কিন্তু বাৰিষাৰ পানীয়ে দলংখন উটুৱাই লৈ যায়| সেই সময়ত মানুহবোৰ নাৱেৰে অহা–যোৱা কৰিব লগা হয়

উকিয়ামৰ পৰা আহি ৰাজাপাৰা–ৰাণীখামাৰত মিলিছে গাঁওখনৰ মূলপথটো| কিন্তু ১০ কিলোমিটাৰ দৈৰ্ঘ্যৰ পাহাৰীয়া এইছোৱা যেন পথ নহয় এটি লুংলুঙীয়া বাটহে|

গাঁওখনৰ ছাত্ৰ–ছাত্ৰীসকলে দহ কিলোমিটাৰ দূৰৰ বিদ্যালয়ত পঢ়াশুনা কৰে|

সমষ্টিটোৰ বিধায়ক ৰেকিবুদ্দিন আহমেদক বহু আশা কৰিছিল গাঁওবাসীয়ে| আশা কৰিছিল অ’ত বছৰে সমষ্টিটোত নিৰ্বাচিত হৈ অহা বিধায়কসকলে কৰিব নোৱাৰা কামবোৰ| বৰ্তমানৰ গৰাকীয়ে সমাধান কৰিব

কিন্তু ৰইজৰ আশাত চেঁচা পানী পৰিল| দৈনিক ছয়শ ফুট দৈৰ্ঘ্যৰ বাঁহৰ দলঙৰ ওপৰেৰে যাতায়ত কৰা| গাঁওখনৰ ৰাষ্টাই হ’ল নে দলং হ’ল| দৰাচলতে গাঁওখনত একোৱেই নহ’ল|

শিৰোনামৰ ফটোঃ চানডুবি নিউজ

Title Pix: Chandubi News

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments

dr. pronoy kr pathak on Saving the Ceniputhi– A success story
jibeswar on A Step Forward