26 C
Guwahati
Tuesday, September 28, 2021
Home Uncategorized মাকৰ সৈতে বিচ্ছিন্ন হোৱা বনৰীয়া হাতী পোৱালি উদ্ধাৰ

মাকৰ সৈতে বিচ্ছিন্ন হোৱা বনৰীয়া হাতী পোৱালি উদ্ধাৰ

প্ৰকাশিত তাৰিখঃ ৭ ছেপ্টেম্বৰ, ২০২০

চি এন ডেস্ক –

মাকৰ সৈতে বিচ্ছিন্ন হৈ পৰা বনৰীয়া হাতী পোৱালি এটি ৰাণী চাহ বাগিছাত উদ্ধাৰ। যোৱা ৪ ছেপ্টেম্বৰ শুক্ৰবাৰে বাগিছাখনৰ পাহাৰৰ কাষৰ খাল এটাত পৰি থকা অৱস্থাত হাতী পোৱালিটো দেখি বাগিছাৰ কেইজনমান কৰ্মচাৰী আগুৱাই যায় আৰু খালটোৰ পৰা তুলি আনে। অতিপাত ভোকত থকা পোৱালিটো লৱেজান হৈ পৰিছিল। কৰ্মচাৰীসকলে ইফাল–সিফাল ঘূৰিও মাকৰ অৱস্থিতিৰ উমান লাভ কৰিবপৰা নাছিল। সেয়ে ততালিকে পোৱালিটোক গাখীৰ খুওৱাৰ ব্যৱস্থা কৰে। গাখীৰ খুৱাই উঠি কৰ্মচাৰীকেইজনে পোৱালিটোক কি ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিব সেয়াই ভাবি আছিল। কিন্তু তেনেকৈ ডেৰ ঘণ্টামান অতিক্ৰম কৰাৰ পাছত ওচৰৰ পাহাৰখনত হাতী জাকৰ অৱস্থিতিৰ উমান লাভকৰে। সেইজাকটোতে পোৱালিটোৰ মাক থকা বুলি অনুমান কৰি পোৱালিটোক পাহাৰৰ পিনে পঠিয়াই দিয়ে। পোৱালিটোৱে লাহে লাহে পাহাৰৰ পিনে খোজকাঢ়ি গৈ গৈ অৱশেষত মাক থকা জাকটোৰ লগত মিলিত হয়। 

শিৰোনামৰ ফটোঃ যুগল ৰাভা

Title Pix: Jugal Rabha

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

হাতী–মানুহ সংঘাতঃ অঞ্চলটোত এটা মাহৰ ভিতৰত হাতী আৰু মানুহৰ মৃত্যু

প্ৰকাশিত তাৰিখঃ ২৭ ছেপ্টেম্বৰ, ২০২১ চি এন ডেস্ক– যোৱা ২ ছেপ্টেম্বৰৰ নিশা প্ৰায় ১১ বজাত তেনে এটি ঘটনা সংঘটিত হৈ গ’ল। পশ্চিম গুৱাহাটীৰ ৰাণীৰ উদয়পুৰ গাঁৱৰ...

সৰু সৰু সুখী মানুহবোৰ, প্ৰকৃতিৰ ভাজে ভাজে খোজ

প্ৰকাশিত তাৰিখঃ ২৭ ছেপ্টেম্বৰ, ২০২১ ফটোঃ চানডুবি নিউজ Pix: Chandubi News

ক্ৰমে বিলুপ্তিৰ পথত গতি কৰা এবিধ বাদুলী প্ৰজাতিৰ চৰাই

প্ৰকাশিত তাৰিখঃ ২৭ ছেপ্টেম্বৰ, ২০২১ স্থানীয়লোকসকলে এইবিধ চৰাইক গৰখীয়া বাদুলী বুলি কয়। এসময়ত গৰু চ’ৰি থকা স্থানৰ আশে–পাশে চৰাইবিধে ঘুৰি ফুৰিছিল। সেই চৰাইবোৰৰ সৰু–বৰ জাকে...

কপিকূল পৰিয়াল বৰ্গ

প্ৰকাশিত তাৰিখঃ ২০ ছেপ্টেম্বৰ, ২০২১ কপিকূল পৰিয়াল বৰ্গ। গুৱাহাটী মহানগৰীৰ নৱগ্ৰহ মন্দিৰত। ফটোঃ প্ৰভাত ৰাভা Pix: Prabhat Rabha

Recent Comments

dr. pronoy kr pathak on Saving the Ceniputhi– A success story
jibeswar on A Step Forward